KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14045004
nr 1404 5004
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 48/100, daterad 1977, Haskel 135. Oramat löst blad. Motivet: ca 130x88 cm. Bladets mått: 140x96,5 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:42:17
19/6 21:06:19
1.000 kr
21/6 17:02:04
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander